טיפולי ריפוי בעיסוק בבולדר בחיפה

הטיפולים בבולדר כוללים טיפוס על קירות ומיועדים לילדים עם הפרעות קשב וריכוז, הפרעות התנהגות והפרעות תקשורת שמתקשים בניהול זמן, בהתמודדות עם מסגרת וברכישת מיומנויות למידה.

הרעיון מאחורי גישת הטיפול, הוא שילדים שמתקשים בהתמודדות עם מסגרת וברכישת מיומנויות למידה בסיסיות (כגון יכולות אורייניות וניהוליות- קרוא וכתוב, הבנת הנקרא, הבעה בכתב, ארגון, קבלת החלטות וכדומה), מוותרים לעצמם. הם יוצאים מנקודת הנחה שהם לא יודעים ולא מסוגלים, ומרימים ידיים מוקדם מדי. ילדי הADHD וגם ילדים עם הפרעות התנהגות ותקשורת, אכן מתמודדים עם קושי שילדים אחרים לא מתמודדים איתו, אך גם הם מסוגלים להצליח. אני רוצה לטעת בהם את האמונה בעצמם, לעבוד איתם על חיזוק הביטחון העצמי ותחושת המסוגלות. התחושה של ילד שמרגיש שאינו יכול לעבור שלב קשה, ובכל זאת עובר אותו בזכות אמונה בעצמו היא תחושה של התעלות. "אם הצלחתי את זה, אני יכול להצליח הכל!", והיא פותחת פתח לנסות דברים חדשים, לתת הזדמנות לדברים שכבר הרים מהם ידיים.

אני מאמינה שכל ילד יכול להוציא מעצמו יותר, הרבה יותר ממה שהוא חושב, שכל מסע מתחיל בצעד אחד. הבולדר מאפשר לעשות את הצעדים הראשונים, המהוססים, לא לפחד מהנפילה ושוב לקום על הרגליים ולנסות, ולבסוף גם להגיע לפסגה. לאחר שהילד התמודד עם הקושי שקיר הטיפוס מציב בפניו, הוא פתוח להתמודדות מול קשיים שהחיים מציבים לפניו, בפרט בתחום החברתי והלימודי. הוא בטוח בעצמו, הוא יודע שהוא יכול- וזה בדיוק השלב להבין מה השאיפות שלו ולתת לו את הכלים הנכונים להגשמתם.